Pozvánka: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Palestině (ale báli jste se zeptat)

3. září 2014 v 19:00, Tři ocásci   Zveme vás na večer věnovaný Palestině. Přijďte si popovídat o historii i současnosti tohoto mýty opředeného území, o osudech a všedních starostech lidí, kteří tam žijí nebo žili, a jiných pohledech na všechny otázky spojené s touto problematikou. Promítneme vám dokument týkající se Palestiny, a během následné… Read More »

Pozvánka: Demonstrace za mír v Gaze a Palestině

23. 7. v 17.00 na Moravském náměstí (před kinem Scala) Život v Gaze je zásadně ovlivněn absolutní pozemní a námořní blokádou hranic prováděnou izraelskými ozbrojenými složkami. Ty porušují právo na svobodný pohyb obyvatel Gazy a kontrolují přístup jakéhokoliv zboží, jehož nedostatek vede k humanitární katastrofě. Dokonce i v době krátkých „příměří“ trpí palestinská populace nedostatkem… Read More »

Rok od obnovení Food Not Bombs Liberec

Na podzim tomu bude rok, kdy byla obnovena činnost liberecké skupiny Food Not Bombs (FNB, Jídlo místo zbraní). Její dobrovolníci po celou dobu pravidelně jednou týdně připravují jídlo potřebným. Lidem bez domova shání i další věci, jako je oblečení, hygienické potřeby či možnost přivýdělku prodejem časopisu Nový prostor. Skupina mimo to uspořádala několik dalších akcí… Read More »

Nakrmili jsme stovky lidí. Bez Makra a bez Tesca

Tisková zpráva brněnské skupiny Jídlo místo zbraní, Brno 20. září 2013 Při brněnské podzimní cyklojízdě Nakoleon, které se účastnilo více než 1000 cyklistů a cyklistek, rozdala brněnská skupina Jídlo místo zbraní (Food not Bombs) občerstvení stovkám lidí. Podávaly se chleby s veganskými pomazánkami, z nichž každá obsahovala také potraviny zachráněné z popelnic. Akce se obešla… Read More »

Happening k IDET 2013

Zbraně mají červenou nikoliv zelenou, varuje happening aktivistů. Společná tisková zpráva kolektivů Food Not Bombs a ProtestFest, Brno, 22. 5. Na to, co přináší vývoz zbraní z České republiky, upozorňuje dnešní happening brněnské skupiny Food Not Bombs (FNB) a kolektivu ProtestFest. Stejně jako je symbolem právě zahájeného zbrojního veletrhu IDET zelená barva jeho loga, červená voda… Read More »

Solidární výzva

Na Slovensku teď stávkují učitelé, studenti i nepedagogičtí pracovníci za podpory mnohých rodičů. Stávkují, navzdory rozhodnutí odborů o ukončení stávky, za zlepšení svých pracovních podmínek, za zvýšení mezd a za možnost utvářet podobu vzdělání. Stávkuje se v Trenčíně, v Bratislavě a na dalších místech. Podmínky ve školství na Slovensku ovlivňují také to kolik slovenských studentů… Read More »

Stávkující ve školství, nejste v tom sami!

Jsme jedni z těch, kteří se při neustálém ohýbání zad ve škole i v zaměstnání pokoušeli narovnat, ale ne vždy byla vhodná možnost postavit se kolektivně za své zájmy. Vám se to však povedlo! Přestali jste být plně loajálními státními úředníky (tj. učiteli) a poslušnými studenty. Vláda a její patolízalové, škrty propagující ekonomové a nejrůznější… Read More »

Proletarchiv: články, recenze, analýzy, letáky i knihy ke stažení zdarma

Problémy v práci a s exekucemi? Utahování opasků, bezohlednost, dluhy a deprese? Zbídačování, nekvalitní zboží i ničení životního prostředí? Co jsou příčiny a jak jim čelit? Kdo to odnáší a kdo předkládá falešná řešení? Chce to někdo změnit a může to někdo změnit? I tímto se zabývá Proletarchiv. Od podzimu minulého roku, kdy vznikl archiv… Read More »

Protestfest 2012 – pomazánky

V úterý, středu a čtvrtek minulý týden jste měli možnost,v rámci prezentace Food not Bombs Brno, ochutnat následující veganské pomazánky. Recepty jsou z netu a trošku upravený. Jak připravit veganskou dobrotu si přece nelze nechat pro sebe. Pomazánka z čočky a mrkve Čočka 100g, mrkev 120g, celer 30g, cibule 30g, bobkový list, zázvor, mořská sůl, olej Předem namočenou… Read More »